Naujienos

WAGYU - nauja mėsinių galvijų veislė iš Japonijos

   

Japoniška Kobe jautiena (dar vadinama ir  Wagyu jautiena) – pasaulinio masto delikatesas. Japonijoje ji kainuoja apie 600 eurų už 1 kg. Kodėl taip brangu? Todėl, kad Kobės regione išvestos japoniškos Wagyu veislės jautukų mėsa – minkščiausia pasaulyje. Ideali jautienos steikams. O brangiausia – dėl gamybos būdo.


Apie ypatingai brangų japoniškų jaučių auginimą seniai sklinda egzotiški pasakojimai, kuriuos mielai perpasakoja ir visų žemynų gurmanai, ir laikraščiai: kad galvijai Japonijos Kobe regione girdomi alumi arba ryžių vynu, miega ant minkštų čiužinių kondicionuojamose patalpose, juos kasdien  masažuoja rankomis, jie klausosi klasikinės muzikos, o visų labiausiai jiems patinka ne bet kas, o V. A. Mocartas…


Žmonės nuo senų laikų nuoširdžiai žavėjosi šiais pasakojimais ir net specialiai keliaudavo į tekančios saulės šalį, kad paragautų Kobe jautienos steikų. Bet istorija čia nesibaigia: vakariečiai kelias gyvas karves kontrabandos keliais iš Japonijos išgabeno į Ameriką. Ten brangius japoniškus galvijus įsigijo patyrę verslininkai ir iš Wagyu jautienos padarė pasaulinį delikatesą. Minkštesnių jautienos steikų (jautienos didkepsnių) už tuos, kurie pagaminti iš Wagyu veislės galvijų mėsos – nebūna.


Amerikoje – be alaus?

Amerikietis Danas Morganas savo rančoje Nebraskos valstijoje iki šiol augina tūkstančius nedidukų juodų Wagyu veislės atstovų. Jis jų nemasažuoja, neveda į Mocarto koncertus ir nevaišina alumi. Tačiau kaubojus dievagojasi, kad jo augintiniai negauna jokių hormonų, antibiotikų ir augimo stimuliatorių. 

Amerikietiečių tiekiama “japoniška” jautiena - pigesnė. Sąlyginai pigesnė: 1 kg gali kainuoti 80-250 eurų. Viena vokiečių firma 2004 m. pradėjo Wagyu jautienos eksportą į Europą ir per porą pirmųjų metų jos klientais tapo 200 garsiausių restoranų šefų: pradedant Londonu ir baigiant Berlynu. Dabar šie galvijai auginami ir Australijoje, ir Europoje.


Japoniškas originalas – liukso klasės sinonimas

Tačiau labiausiai ir gurmanai, ir žvaigždiniai virėjai vertina originalą iš Japonijos, kur iki šiol jautukai po 2-3 val. per dieną masažuojami specialia pirštine. Alus? Taip, po 2 butelius alaus “ant galvos” per dieną. Beje, alus reikalingas ir tam, kad ypatingai karštomis dienomis gerintų jautukų apetitą.

Kobe jautiena – tamsiai raudonos spalvos, su plonytėmis “marmurinėmis” riebalų gyslelėmis. Kas ragavo iš jos pagaminto  jautienos steiko, įspūdžio nepamirš visą gyvenimą. Ji tokia minkšta, kad galima ne peiliu atsipjauti, bet beveik šaukštu atsignybti.