Naujienos

AGROGENETIKA HOLŠTEINŲ VEISLĖS BULIŲ KATALOGAS 2015
AGROGENETIKA KITŲ VEISLIŲ BULIŲ KATALOGAS 2015
Skandinavijos žalųjų buliai JAV

Per paskutinius 10 metų į Jungtines Amerikos Valstujas buvo įvežta tūkstančiai Skandinavijos žalųjų bulių spermos dozių.
Kas tie Skandinavijos žalieji galvijai.

plačiau
Sperm Vital - puikūs pasiekimai Olandijoje. Puikūs karvių sėklinimo rezultatai pasiekti Olandijoje naudojant Sperm Vital technologijos Norvegijos žalųjų bulių spermą
plačiau
Seksuota sperma Naujausios technologijos gyvulininkystėje leidžia ūkininkams kitaip planuoti savo ūkių bandų formavimą, atriša rankas laisvesniam selekcijos taikymui, praplečia ūkių galimybes užsiimti ne tik pieno gamyba bet ir veislinių gyvulių prekyba. Šiandien "pienininkai" gali kontroliuoti, kad bandose daugiau gimtų telyčių, o "mėsininkai"- kad daugiau gimtų buliukų. 
plačiau
Genomika - revoliucija gyvulininkystėje Genomika - naujausia gyvulių vertinimo sistema, leidžianti nelaukiant realių rezultatų, iš anksto, nustatyti gyvulio veislinę vertę. Šis metodas leidžia greičiausiu keliu išsiaiškinti apie gyvulio genetinį potencialą ir panaudoti tai gerinant ūkininkų bandas.
plačiau
Kryžminimas - pliusai ir minusai Paskutinis 10- metis pilnas eksperimentų ir ieškojimų galvijų auginimo ir veislininkystės srityse.Duominuojanti Holšteinų galvijų veislė įrodė, kad yra pati produktyviausia pieno gamybos veislė, puikiai prisitaikanti įvairiose klimatinėse zonose ir prie įvairių laikymo sąlygų.Galima sakyti, kad pasaulinis "pieno biznis" pastatytas ant šios veslės pamatų.
Tačiau su produktyvumu ateina ir daug problemų, kurios ūkininkams teikia "galvos skausmą", didina gaminamo pieno kaštus.
plačiau
Pieno ūkis Norvegijoje Norvegijos pieno ūkiuose net 97 proc. galvijų – Norvegijos žalmargiai. Skandinavijoje pagal pieninių žalmargių galvijų skaičių Norvegija užima pirmą vietą – 260 tūkst. melžiamų karvių. 98 proc. karvių kontroliuojamos pagal produktyvumą.
plačiau
WAGYU - nauja mėsinių galvijų veislė iš Japonijos Pasaulyje laikoma skaniausia ir brangiausia jautiena.Garsiausi pasaulio restoranai savo svečius vaišina šios veislės galvijų mėsa.Kas tai?
plačiau